Wybierz kategorię
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Producent
Towar dnia
Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Informacje o produkcie
Hołd - Kanaan, Duda, Rudź
Dostępność: Chwilowy brak towaru
Robert Kanaan, Krzysztof Duda i Przemysław Rudź stworzyli wspólnie płytę Hołd. Hołd składany wyjątkowemu artyście - Czesławowi Niemenowi. Płyta utrzymana w nurcie muzyki elektronicznej, z motywami organowymi, ludowymi, przez dźwięki przenika "nieokiełznana natura wschodu" doskonale znana z twórczości Niemena.

Krzysztof Duda – (ur. 1948) organista, kompozytor, producent muzyczny, muzyk estradowy. Autor wielu kompozycji organowych i elektronicznych, wykonywanych przede wszystkim w kościołach oraz wykorzystywanych jako ilustracja muzyczna popularnonaukowych programów telewizyjnych (Sonda, Halo Komputer, Laboratorium). Od 1990 roku prowadzi własne studio nagrań, w którym realizuje projekty stanowiące połączenie klasycznych kanonów muzyki organowej z nowoczesnymi możliwościami oferowanymi przez elektroniczną syntezę dźwięku.

www.studioimage.pl

Niemen to rzeka, w której malowniczych okolicach Czesław Wydrzycki spędził wczesne dzieciństwo. Nazwa ta stała się później jego pseudonimem artystycznym, sławnym w całym kraju i poza jego granicami. Dziękuję losowi, że dane mi było wejść w przyjacielskie relacje z artystą tej miary. Gdy podczas jego ostatniego pożegnania z nieba uderzył piorun, wiedziałem że On już tam jest i życzliwie przygląda się pogrążonym w smutku wielbicielom jego talentu. Czesław śpiewał kiedyś utwór "Czas jak rzeka", mówiący o życiu, które jak rzeka płynie i jak czas przemija. Tak też przeminęło jego piękne i owocne życie, któremu za sprawą tej płyty, wespół z przyjaciółmi, chciałbym złożyć hołd.

------------------------------

Robert Kanaan – (ur. 1964) kompozytor, producent, twórca muzyki elektronicznej i etno, autor ponad trzydziestu kompozycji do sztuk teatralnych w Polsce i za granicą. Tworzy i publikuje "concept - albumy" - cykle muzyczne poświęcone konkretnej tematyce, takie jak Gaja, Panocean, Primavera, Karaibi, Białe Gołębie. Został uznany przez "Rzeczpospolitą" za autora najlepszej muzyki w sezonie scenicznym w Polsce. Płyty z muzyką Roberta Kanaana ukazały się m. in. w USA. Komponuje także utwory klasyczne, jak choćby postmodernistyczny poemat muzyczny Carmina Ianicii na kwartet smyczkowy, alt, chór, recytatyw i i instrumenty elektroniczne. Niebawem ukaże się nowa płyta Roberta Kanaana - Continuum.

www.robertkanaan.pl

Czesław Niemen był dla mnie zawsze wielką inspiracją i Mistrzem. Stworzył własny styl, włączył do nowoczesnej muzyki elementy folkloru, eksperymentował z dźwiękiem i zdefiniował oblicze wczesnej polskiej muzyki elektronicznej. Utwory zawarte na płycie są hołdem dla Mistrza - poprzez nostalgię i pamięć, poprzez pewną lekkość i żartobliwość fraz solowych granych dźwiękiem monofonicznych leadów syntezatorowych, po nieco autoironiczny patos organów i motywy ludowe. W utworze Gdie devalsja Ty pojawia się motyw ludowy z Podlasia. Nieokiełznana natura Wschodu była doskonale słyszalna u Czesława Niemena z całym rozwichrzeniem i burzą emocji. Chciałem, aby to emocje właśnie definiowały moją muzyczną cegiełkę, jaką składam w hołdzie wielkiemu Mistrzowi.

------------------------------

Przemysław Rudź – (ur. 1976) kompozytor i wykonawca klasycznej muzyki elektronicznej, popularyzator astronomii, autor książek i przewodników. W swojej twórczości artystycznej nawiązuje do dokonań słynnej szkoły berlińskiej, wzbogacając ją elementami harmonii rocka progresywnego, muzyki eksperymentalnej i ambientu. Autor 11 płyt studyjnych, w tym duetów zrealizowanych z ikonami polskiej muzyki elektronicznej - Władysławem Komendarkiem, Józefem Skrzekiem, czy Krzysztofem Dudą. W przygotowaniu kolejne albumy artysty.

przemyslawrudz.bandcamp.com

Idea autorskiej płyty poświęconej Czesławowi Niemenowi z miejsca wydała mi się tak inspirująca, że wiele się nie zastanawiając przystąpiłem do nagrań. Jego muzyka jest ze mną od wielu lat, kształtowała moją młodzieńczą wrażliwość, sposób patrzenia na kompozycję, wskazywała istotną rolę poezji jako ważkiego uzupełnienia treści czysto muzycznych. Dziś dostrzegam głównie jego głęboki patriotyzm, szacunek dla tradycji, nonkonformizm, ale również niczym nieskrępowane podejście do elektronicznej strony nowoczesnych aranżacji. Wszystko to czyniło z niego postać nietuzinkową, owianą legendą, pomnik naszej narodowej kultury. Dumą przepełnia mnie bycie w gronie trójmiejskich kompozytorów oddających hołd wielkiemu artyście, który część swojego życia spędził właśnie tu, nad Bałtykiem.

------------------------------

Miks: Krzysztof Duda / Robert Kanaan / Przemysław Rudź
Mastering: Przemysław Rudź

------------------------------

Trójmiasto, maj 2014


SPIS UTWORÓW:

1. Dorożką na Robofest (Rudź / Duda)*
2. Improwizacja w A (Kanaan)
3. Sen wynalazcy (Duda / Rudź)
4. Gdie dievalsja Ty (Kanaan)
5. Okrąg losu (Duda)
6. Zachód słońca w Starych Wasiliszkach (Rudź / Duda)
7. Pożegnanie (Kanaan)
8. Hołd dla N. (Duda)
9. Wciąż w moich myślach (Duda)
Cena
27,50 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Soliton - Krzysztof Karwasz
ul. Mazowiecka 6/1,
81-862 Sopot
NIP: 584-040-27-20


zamówienia i reklamacje: 507 191 943
tel. do biura: (058) 550 01 12
fax: 58 710 24 78
e-mail: digital@soliton.pl
nr konta bankowego: 85 2030 0045 1110 0000 0012 6130

© Soliton. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.