Wybierz kategorię
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Producent
Towar dnia
Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Informacje o produkcie
PIOTR LEMAŃCZYK BOX
Piotr Lemańczyk- kontrabasista,gitarzysta basowy,kompozytor. Jest członkiem wielu czołowych,polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Często współpracuje z gwiazdami jazzu takimi jak: JERRY BERGONZI USA , TIM HAGANS USA , GARY NOVAK USA ,DAVE KIKOSKI USA ,SEAMUS BLAKE USA ,CLARENCE PENN USA , BRIAN MELVIN USA ,AVISHAI COHEN tr USA ,Jakob Dinesen Dania, Rivo Taffenau Estonia, Pere Blanchard Francja,Tyler Hornby Kanada, Kent Sangster Kanada ,Gus Dahlberg Szwecja,Jonatan Rautio Finlandia. Należy do grona wybijających się muzyków na europejskiej scenie jazzowej. Otrzymał nominację do Fryderyków 2011.

AMHRAN:


Najnowszy projekt Piotra Lemańczyka. Płyta została nagrana wraz z nowojorskim saksofonistą Seamusem Blakem oraz perkusistą Jackiem Kochanem. Muzyka, którą wspólnie grają jest idealnym odzwierciedleniem ich wspólnych relacji na scenie. Można w niej
odnaleźć zarówno ekspresję, dbałość o każdy dźwięk, wirtuozerię, a także przestrzeń, rozbudowane improwizacje, nowoczesność i tradycję, a więc to, co definiuje sztukę oraz wyjątkowość muzyki jazzowej . Kompozycje Piotra Lemańczyka to piękne i niezwykle ciekawe linie melodyczne z bogatą harmonią oraz często zmieniającym się metrum.

Lista utworów:

1. Hello Dali
2. Amhran
3. For M.S.
4. The Ballad We Are
5. Four Reasons
6. One For Seam
7. F.Is Open
8. So, Lo And Behold

Guru

Album, z którego powstania Piotr Lemańczyk nie kryje radości. Od pierwszego spotkania z Davidem Kikoskim (piano - http://www.youtube.com/watch?v=lllEeEfZQvc), czuł się szczęśliwy i wyróżniony, że na horyzoncie widniała ta właśnie płyta. Poczuł natchnienie, które dało jego muzyce niespotykaną wartość, piękno, mądrość i wolność.  Nagrania powstały w ekspresowym tempie w studiu Radia Gdańsk, a muzycy złączeni tym dziełem wydobyli z siebie wszystko, co w jazzie istotne. Zaskoczyli niesamowitym zgraniem. Nie powinno to dziwić, gdyż, kompozytor większości utworów – Piotr Lemańczyk – Maćka Sikałę (saxofon - http://www.youtube.com/watch?v=9gPAfn5FCmE&feature=related) nazywa swoim muzycznym ojcem. Współpracują ze sobą już od 1998r. Złączyły ich nagrania i koncerty. Za perkusją zasiadł wirtuoz Cezary Konrad, z którym pracę Lemańczyk nazywa „wielką przyjemnością i nobilitacją”. Zespół w nagraniu dopełnia doskonały trębacz Maciej Fortuna (http://www.youtube.com/watch?v=I0Zlwm-d3ic), którego pozycja w  świecie kariery jest coraz bardziej zauważalna z dnia na dzień. Jego ciekawe, piękne sola nie ustępują pozostałym muzykom. 8 kompozycji na płycie „Guru” tworzy album, na którym prezentują się wielcy indywidualiści. Po płytach „Naha People” z Timem Hagansem, „Able to Fly” z T. Hornby, te nagrania z gościnnym muzykiem Davidem Kikoskim – sięgnęły szczytów.

Tracklista:

1. Guru
2. For MS
3. In Your Own Sweet Way
4. On Inner
5. Home Pictuers
6. You Don't Know What Love Is
7. Trying The Blueone
8. Guru Alternative Take

ABLE TO FLY

Na płycie „Able To FLy” grają dla Państwa takie znakomitości polskiego i zagranicznego jazzu jak: Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk oraz Tyler Hornby. Trio to powstało w lutym 2009 z inicjatywy trzech wyżej wymienionych muzyków. Piękne, melodyjne tematy przeplatane zmieniającym się metrum oraz zaawansowaną strukturą harmoniczną dają niezwykły muzyczny efekt. Wspaniały, nowoczesny jazz, oparty na głębokiej tradycji i szacunku do wielkich tego gatunku. Trio często koncertuje w Ameryce i Europie.

Maciej Sikała-  saksofonista tenorowy i sopranowy.Grał w takich grupach jak Miłość, Kwintet Piotra Wojtasika, Kwartet Piotra Rodowicza, Kwintet i Sextet Leszka Możdżera, Vintage Band. Nagrywał i koncertował z Lesterem Bowiem i Kennym Wheelerem.

Tyler Hornby – kanadyjski perkusista, zaczął grać w wieku 10 lat. Występował na wielu koncertach w Ameryce północnej i południowej, a także w Europie. Otrzymał wiele nagród muzycznych takich jak UNC Jazz Festiwal oraz nominacji WCMA.

Track lista:
1.Home Pictures
2.Waltz for P.L
3.Able to Fly
4.Hip Triplet
5.Fillyn Tyler
6.For B.H
7.Big Mountain Bounce

NAHA PEOPLE:

REPERTUAR:
1. Morning  07:20
2. Like A Meadow 07:51
3. Naha People  09:44
4. Lobester Baby 05:46
5. Home Pictures 06:24
6. One The Inner 07:00
7. From Alberta  07:18

Cena
Ilość
99,99 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Soliton - Krzysztof Karwasz
ul. Mazowiecka 6/1,
81-862 Sopot
NIP: 584-040-27-20


zamówienia i reklamacje: 507 191 943
tel. do biura: (058) 550 01 12
fax: 58 710 24 78
e-mail: digital@soliton.pl
nr konta bankowego: 85 2030 0045 1110 0000 0012 6130

© Soliton. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.