Wybierz kategorię
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Producent
Towar dnia
Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Informacje o produkcie
MUZYKOTERAPIA - WOLNOŚĆ
Tajemnicza podróż w głąb bezkresnych stepów wschodu przy udziale dźwięków tatarskich instrumentów. Wspaniałe wprowadzenie w świat orientalnej muzyki groźnych i dzielnych wojaków.

Przedstawiamy Państwu najnowszą kolekcję wydawnictwa Soliton! Seria MUZYKOTERAPIA dzieli się na pięć podgrup: Relax, Zdrowie, Muzyka świata, Energia oraz Natura. Wszystkie części serii mają za zadanie odprężyć słuchacza, dodać mu energii, zrelaksować, ukoić ciało i zmysły. Każdy znajdzie coś dla siebie, coś co pozwoli mu na chwilę muzycznej przyjemności.   

Jak wyobrazić sobie podróż w głąb bezkresnych stepów wschodu, gdzie w oddali niosą się dźwięki tatarskich instrumentów? Utwory zawarte na płycie doskonale wprowadzają w świat orientalnej muzyki i dzielnych wojaków, którzy w chwilach wytchnienia uwielbiali śpiewać, tańczyć i bawić się do białego rana.

Na krążku zamieszczono 13 utworów, które mają za zadanie wprowadzić słuchacza w świat melodii azjatyckich oraz przybliżyć zarys historii Tatarów osiadłych na ziemiach polskich. Przede wszystkim jednak pozwalają na pełen relaks i całkowite odprężenie po ciężkim dniu – każde wykonanie, które odnajdziemy na krążku odnosi się bowiem do tematyki wiosennej. Sami autorzy muzyki – Hanna Turonek oraz Paweł Betley stworzyli projekt „Yazcite”, co po polsku oznacza „pieśń o wiośnie”. Tematy zamieszczone na płycie zostały zaczerpnięte ze starych pieśni tatarskich – w większości są to melodie pochodzące z okolic Kazania i Ufy, ale także wykonania własne inspirowane melodyką tatarską. Muzykę zawartą na płycie, jak twierdzi jeden z autorów, Paweł Betley, nie sposób przypisać do jednego gatunku, gdyż dość znana jest powszechna opinia, że stylów w muzyce tatarskiej jest tyle, ilu Tatarów rozsianych po całym świecie.

Utwory:
1. Kipczak
2. Yazcite
3. W nurtach Nietupy
4. Stepowy quodlibet
5. Krejzolka
6. Dary króla Sobieskiego
7. Spacer Tatara
8. Opowieść ze Złotej Ordy
9. Bunt Lipków
10. Pieśń o Sokólskich Wzgórzach
11. Orientalny szlak
12. Poranek w Kruszyniach
13. Wołojka tatarska

Cena
Ilość
19,99 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Soliton - Krzysztof Karwasz
ul. Mazowiecka 6/1,
81-862 Sopot
NIP: 584-040-27-20


zamówienia i reklamacje: 507 191 943
tel. do biura: (058) 550 01 12
fax: 58 710 24 78
e-mail: digital@soliton.pl
nr konta bankowego: 85 2030 0045 1110 0000 0012 6130

© Soliton. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.