Wybierz kategorię
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Producent
Towar dnia
Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Informacje o produkcie
Wielcy Kompozytorzy: Mistrzowie Dzieciom 2 CDNOWOŚĆ!
Mamy zaszczyt przedstawić Państwu kolekcję dwunastu podwójnych płyt serii „Wielcy kompozytorzy”. Sięgając po nią, decydują się Państwo na podróż w czasie do świata największych kompozycji muzyki poważnej, podczas której przepięknymi dźwiękami otoczą najsłynniejsi: Vivaldi, Handel, Bach, Chopin, Beethoven, Grieg, Brahms, Dvorak, Ravel, Bizet, Orff, Mussorgski, Borodin i wielu innych.
 
Seria „Wielcy kompozytorzy” to wysokiej jakości nagrania w wykonaniu najlepszych światowych orkiestr, pod kierunkiem najsłynniejszych dyrygentów. Utwory, które znajdują się na płytach to kanon najsłynniejszych dzieł, znanych i lubianych przez wszystkich. To kompozycje, które nucimy pod nosem podczas codziennych czynności, które znamy z filmów i reklam, które wzruszają do łez i umilają czas.
 
Przy doborze repertuaru pracowali profesjonalni muzycy, muzykolodzy i specjaliści w dziedzinie muzyki poważnej, stawiając przede wszystkim na rzetelność, wysoką jakość, estetykę wykonania oraz bogatą zawartość merytoryczną repertuaru. Wydawca zaś postawił na przystępną cenę, dzięki temu, seria dwupłytowych albumów „Wielcy kompozytorzy” to muzyczna gratka dla wszystkich sięgających po nią.
 
Wyjątkowy design, światowej klasy nagrania i niepowtarzalny repertuar to także wspaniały pomysł na upominek dla bliskiej osoby, przy każdej okazji. Jeden tytuł niosący ze sobą trzy godziny wyjątkowej muzyki, to dar dla duszy i ciała, który wypełni Państwu wiele momentów życia, nadając im niepowtarzalny charakter.
 
Wystarczy jedynie sięgnąć po tę płytę, aby otrzymać to wszystko i jeszcze więcej wartości, jakie niesie ta wyjątkowa selekcja najwyższej rangi dzieł muzyki poważnej.
 
Tracklista:
 
Dziadek do orzechów, Jezioro Łabędzie, Lot Trzmiela, Taniec Godzin, Dla Elizy, Taniec z Szablami, Marsz Turecki, Peer Gynt, Carmen, Szeherezada, Śpiąca Królewna
CD1 
 
1. Jan Sebastian Bach – Badinerie z 2. Suity Orkiestrowej h-moll – Camerata Romana, Eugen Duvier
2. Wolfgang Amadeusz Mozart – 40. Symfonia g-moll: Molto Allegro – Südwestfunk Symphony Orchestra Baden-Baden, Ernest Bour
3. Amilcare Ponchielli – Taniec Godzin z opery „Gioconda” – Latvian Philharmonic Chamber Orchestra Ilmar Lapinsch – Riga Radio Choir
4. Claude Debussy –  Światło księżyca (Clair de lune) – Peter Schmalfuss – fortepian
5. Nikołaj Rimski-Korsakow – Scheherezada: Morze i okręt Sindbada – USSR State Symphony Orchestra, Yevgeni Svetlanov, Heinrich Friedhelm – skrzypce 
6. Léo Delibes – Polka Pizzicato z baletu „Sylvia”– Nürnberger Symphoniker, Räto Tschupp 
7. Ludwig Van Beethoven – Dla Elizy – Latvian Philharmonic Chamber Orchestra, Ilmar Lapinch
8. Piotr Iljicz Czajkowski – „Dziadek do orzechów”: Trepak – Taniec rosyjski – RTV Moscow Large Symphony Orchestra, Vladimir Fedoseyev
9. Piotr Iljicz Czajkowski – „Dziadek do orzechów”: Taniec Cukrowej Wieszczki – RTV Moscow Large Symphony Orchestra, Vladimir Fedoseyev
10. Wolfgang Amadeusz Mozart – Eine kleine Nachtmusik – Capella Istropolitana, Libor Pesek
11. Fryderyk Chopin – Etiuda E-dur nr 3 – Latvian Philharmonic Chamber Orchestra, Ilmar Lapinch
12. Johann Strauss II – Grzmoty i błyskawice – polka - Orchestra of the Viennese Volksoper, Peter Falk
13. Piotr Iljicz Czajkowski – „Jezioro Łabędzie”: Scena – RTV Moscow Large Symphony Orchestra, Vladimir Fedoseyev
14. Piotr Iljicz Czajkowski – „Jezioro Łabędzie”: Taniec Łabędzi – RTV Moscow Large Symphony Orchestra, Vladimir Fedoseyev
15. Antonio Vivaldi – Cztery pory roku: „Wiosna” – Camerata Academica Würzburg, Hans Reinartz
16. Nikołaj Rimski-Korsakow – Lot trzmiela z opery „Bajka o carze Sałtanie – Camerata Rhenania, Hanspeter Gmür
17. Nikołaj Rimski-Korsakow – Baba Jaga (Fairy Tale) - Moscow Symphony Orchestra, Sergei Skripka
 
CD2 
 
1. Johann Strauss II – Luksusowy pociąg – polka – Orchestra of the Viennese Volksoper, Peter Falk
2. Wolfgang Amadeusz Mozart – „Marsz Turecki” z 9. Sonaty Fortepianowej – Hugo Steurer 
3. Aram Chaczaturian – “Taniec z Szablami z opery “Gajane”– Brno State Philharmonic Orchestra, Jiri Belohlavek
4. Edward Grieg – Suita Taniec Anitry  z suity „Peer Gynt” – Bamberger Philharmonie, Swarowsky Hans
5. Johann Straus – Marsz Radeckiego – Orchester der Wiener Volksoper
6. Nikołaj Rimski-Korsakow – Scheherezada: Opowiadanie księcia Kalendera – USSR State Symphony Orchestra, Yevgeni Svetlanov, Heinrich Friedhelm – skrzypce
7. Georges Bizet – Les Toréadors z opery „Carmen”  – RSO Ljubljana, Anton Nanut
8. Luigi Boccherini – Kwintet smyczkowy E-dur nr 5 – Bratislava Chamber Orchestra, Vlastimil Horak
9. Alexander Borodin – Tańce połowieckie z opery „Kniaź Igor”– Radio Sinfonie Orchester Ljubljana
10. Edward Grieg – Poranek z suity „Peer Gynt”– Bamberger Philharmonie, Swarowsky Hans
11.  Johann Strauss II – Tritsch-Tratsch-Polka – Orchestra of the Viennese Volksoper, Peter Falk
12. Antonín Dvořák – Tańce Słowiańskie: Skočná – ORF Symphony Orchestra, Milan Horvat
13. Michail Glinka – Uwertura z opery „Rusłan i Ludmiła” – Philharmonia Orchestra London, Alfred Scholz
14. Fryderyk Chopin – Walc cis-moll nr 2 – Dubravka Tomsic
15. Gioachino Rossini – fragment uwertury z opery „Wilhelm Tell” – National Sinfonie Orchester Olsztyn, Igor Gogol
16. Antonio Vivaldi – „Cztery pory roku: „Zima” – Camerata Academica Würzburg, Hans Reinartz
17. Piotr Iljicz Czajkowski – Walc z girlandami z baletu „Śpiąca Królewna” – New Philharmonia Orchestra London, Lawrence Siegel
 
 
 
 
 
 
Cena
Ilość
19,99 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Soliton - Krzysztof Karwasz
ul. Mazowiecka 6/1,
81-862 Sopot
NIP: 584-040-27-20


zamówienia i reklamacje: 507 191 943
tel. do biura: (058) 550 01 12
fax: 58 710 24 78
e-mail: digital@soliton.pl
nr konta bankowego: 85 2030 0045 1110 0000 0012 6130

© Soliton. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.