Wybierz kategorię
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Producent
Towar dnia
Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Informacje o produkcie
Brass Federacja – Poniatowski Mosteczek
Producent: Soliton
Kod producenta: SL 1232
Brass Federacja – Poniatowski Mosteczek

Brass Federacja – rasowy brass-band, czyli zespół dęty, wszystkie wchodzące w skład zespołu instrumenty, począwszy od suzafonu poprzez puzony, baryton marszowy, trąbki, flugelhorn - należą do rodziny dętych blaszanych. Zespół nawiązuje do tradycji nowoorleańskich brass-bandów, ale świadomie, niczym czary głosowe ich instrumentów, patrzy w przód i gra nie tylko tradycję, ale także muzyczne nowości. Założycielem Federacji jest dęciakomaniak Piotr Wróbel, puzonista, suzafonista, kompozytor, który skrzyknął do tej formacji swoich znakomitych przyjaciół-dęciaków. Brass Federacja gra kompozycje lidera, np. My Lion, Specific Situation, Hulaj Noga i także kompozycje praktycznie wszystkich muzyków z zespołu, np. Gangsta Brass, Skwarosz Insparosz, Na deser i inne. Zespół ma na koncie 2 płyty – Go, Go, To Be On Time! (Requiem Records, 2019) oraz Poniatowski Mosteczek.


Jak każdy szanujący się brass-band Brass Federacja często gra na ulicy, w cyklu m.in. Letnich Parad – muzycznych spacerów z instrumentami w dłoniach, podczas których rozgrzewa serce stolicy swoją grą w letnie popołudnia. Zawiązała się także tradycja Brasskotek – czyli plenerowych dyskotek, gdzie zamiast DJ-a imprezę rozkręca Brass Federacja. Zaczęło się to i odbywa się najczęściej pod mostem Poniatowskiego w Warszawie, gdzie muzycy Brass Federacji spędzali wieczorno-nocne pory weekendowe. Na tych Brasskotekach bawiły się całe Bulwary! Instrumenty dęte – dzięki swej mobilności i głośności bez użycia prądu, umożliwiają zagranie praktycznie wszędzie – i tak Brass Federacja grała na autobusie reklamującym Warsaw Summer Jazz Days, na rikszach na Nowym Świecie, w warszawskim metrze, na katamaranie w Gdańsku, w morzu (podczas festiwalu "Ostatni dzień lata" w Kopalinie), ostatnio nawet na meczach koszykówki. Kolejne realizacje na pewno przed nimi!

Ze scenicznych sukcesów i wydarzeń można wymienić występ z Natalią Kukulską w Opolu – 7 minut na scenie z przekrojowym repertuarem Natalii, a także koncert w TVP Kultura z własnym, autorskim repertuarem. Zagrali na BrassWood Festival z L.U.C. w Sopocie. Na Retrotekę dostali zaproszenie od Jana Emila Młynarskiego, z którym wykonali kilkanaście specjalnie zaaranżowanych tang z lat 30tych. Zostali także zaproszeni do znanego cyklu „Miejscówki z Dwójką”, na której w Święta Bożego Narodzenia Brass Federacja zagrała kilka kolęd w autorskich, funkowo-jazzowych aranżacjach.

Lista utworów:

1. Skwarosz Insparosz
2. Gangsta Brass
3. Lovely Brass
4. My Lion
5. Ballada o Ewie
6. Happy Test
7. Happy Fest
8. Na deser
9. Reguś
10. Poniatowski Mosteczek

Tytuł płyty: Poniatowski Mosteczek
Wykonawca: Brass Federacja

Płyta CD
Ilość nośników: 1
Format plików: WAV
Rodzaj opakowania: Digipack

Data wydania: 2022-02-25
Numer katalogowy: SL 1232
Cena
Ilość
34,99 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Soliton - Krzysztof Karwasz
ul. Mazowiecka 6/1,
81-862 Sopot
NIP: 584-040-27-20


zamówienia i reklamacje: 507 191 943
tel. do biura: (058) 550 01 12
fax: 58 710 24 78
e-mail: digital@soliton.pl
nr konta bankowego: 85 2030 0045 1110 0000 0012 6130

© Soliton. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.