Wybierz kategorię
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Producent
Towar dnia
Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Informacje o produkcie
TyCK - Tak
TyCk - Tak

Malownicza muzyka, pełna poezji, - trio TyCK oczarowuje pięknością i błyskotliwością wykonywanych utworów. Zespół w składzie akordeon, kontrabas i perkusja zespaja ze sobą różne kierunki muzyki i stylistyki oraz sprawia, ze stają się one ze sobą spójne i żywe. Szarmancka muzyka swingu i muzyka latynoska jest tak samo ujęta w program jak typowe walce francuskie musette i niezwykle opracowania muzyki klasycznej. Piękno dźwięku, bogactwo pomysłów, wirtuozeria i precyzja są czynnikami twórczymi w interpretacjach tria, które ciągle zaskakują różnorodnością repertuaru, pomysłami motywiczno – improwizującymi i różnymi zwrotami w charakterze, dynamice i ogólno całościowym przebiegu programu. Wśród utworów znajdują sie również własne kompozycje charakteryzujące się indywidualną intensywnością i wrażliwością oraz szczególną radością interpretacji. Obserwowanie wspólnego muzykowania tria sprawia widzowi bardzo dużo przyjemności i satysfakcji : gra Mirosława Tybory na akordeonie odznacza się dużą porcją emocji i głęboko rozumianej muzykalności, Philipp Klahn wykonuje swoje bogate pasaże i wyśmienite improwizacje perkusyjne z dużym wyczuciem kolorystyki i różnych ciekawych pomysłów jak żaden drugi, Markus Conrads rytmiczna gra tak bardzo bogato nacechowana subtelnym wyczuciem rytmu wypełnia bez przymrużenia oka piękna finezja przestrzeń w każdej konstrukcji formalnej wykonywanego utworu – trzy zupełnie odmienne osobowości, które w doskonały sposób się uzupełniają i każdy koncert zamieniają na upajający w szczęśliwe przeżycie wydarzenie.

Philipp Klahn - perkusja, urodzony w 1988 w Bonn, od 7. roku życia pierwsze lekcje gry na perkusji u Michaela Klaukien i Rolanda Höppnera. W 2014 roku zakończył swoje studia muzyczne w zakresie muzyki jazzowej na Folkwang Universität der Künste w Essen w klasie Thomasa Alkiera i Sperie Karasa. Juz rok pózniej występował wspólnie z „Johannes Maas Trio“ podczas trasy koncertowej do Rosji i festiwalu „Jazz Province Festival“. Philipp Klahn jest muzykiem współpracującym w rożnych innych zespołach i instrumentalnych składach muzycznych, wykonując muzykę o szerokiej skali stylistycznej. Występował w musicalu „Der kleine Horroladen“ w operze w swoim rodzinnym mieście Bonn. Philipp Klahn skomponował i był również producentem musicalu „Tausendmal gefühlt“, jak i przy produkcji filmu promocyjnego „Menthal Balance“ na Uniwersytecie w Bonn. Współpracuje z takimi muzykami jak : Rolf Römer, Frederik Köster, Martin Sasse, Thomas Rückert, Jürgen Grimm, Thomas Hufschmidt, Walfried Böcker und Remy Filipovitch. Brał udział w produkcjach muzycznych m.in. w Radio WDR i SR2 oraz w operze w mieście Bonn. Brał udział w kursach mistrzowskich u Adama Nussbauma, Bruno Castellucia, Michaela Küttnera, Dave Liebmanna, Steve Sallowa, Riechie Beiracha, Gunnar Plümera, Matthiasa Nadolnego, Uli Beckerhoffa, Glauco Veniera, Petera O´Mara i Henninga Berga.


Markus Conrads – kontrabas, poza swoimi muzycznymi doświadczeniami, zdążył się jeszcze wykształcić sie na dyplomowanego informatyka. Nie mniej musiał sam przyznać, ze żaden najlepiej napisany program komputerowy nie jest w stanie zastąpić pełnego brzmienia kontrabasu. Dlatego tez w okresie miedzy 2002 – 2007 studiował kontrabas jazzowy na Folkwang Hochschule w Essen u Johna Glodsby i był słuchaczem podczas kursów u Charlie Haden, Drew Grees, Mark Helias, Dieter Manderscheid. Od tego czasu jest aktywnym muzykiem w wielu różnych projektach i zespołach. Do najważniejszych zalicza sie „Wildes Holz“, formułujący sie wokół jazzowego flecisty Tobiasa Reisige, jak i zespół „Borderhopping“, stworzonego przy Eckard Koltermann – bas klarnet, saxophon. Markus Conrads współpracował przy wielu nagraniach i projektach TV i Radio, wystepował na wielu scenach m.in. w Philharmonii w Essen, das Moers Festival, das Fringe Festival w Edinburgh, TV – Total i WDR.

Mirosław Tybora - akordeon urodzony w 1974 w Człuchowie. Studia muzyczne na Akademii Muzycznej w Gdańsku (dyplom 1998r.) w klasie akordeonu Prof. Krzysztofa Olczaka i na Hochschule für Musik Detmold (dyplom 2002r.) u Prof. Mie Miki. Jeszcze będąc studentem na AM w Gdańsku był aktywnym muzykiem i koncertował m.in. na międzynarodowym festiwalu organowym w Bielsko – Białej 1995, międzynarodowym festiwalu akordeonowym „Sata Hame Soi“ w Ikaalinen/Finlandia 1997, jak i brał udział w konkursach : w ogólnopolskich konkursach akordeonowych w Mławie i Wrocławiu. Po studiach w Niemczech koncertował w różnych krajach Europy, jak i w Japonii, Chinach, Korei Południowej i Brazylii i był muzykiem i akordeonistą w wielu składach i zespołach muzycznych wykonując programy związane z muzyką klasyczną, ale również francuskie Chanson, muzykę żydowską klezmer, muzykę jazzowa. W roku 2005 współpracował jako solista z orkiestra „Concerto Dortmund“. W 2007 roku wziął udział w koncercie portretowym kompozytora Arne Sanders w „Kunstle hauser“ w Worpswede (stypendium). W 2012 uczestniczył w produkcji kinowego filmu dokumentalnego pt. „Das Lied des Lebens“ (Lichtfilm). W 2010 roku przebył trasę koncertowa, występując, prowadząc kurs mistrzowski i współpracując z orkiestrą z Uniwersytetu UFU w Uberlandia / Brazylia. M. Tybora współpracował z różnymi kompozytorami, np. Jackiem Rabinskim, Peter Gahn, Peter Koeszeghy, Bernd Prove i muzykami : Kayami Satomi Farias, Wolfgang Weigel, Marko Kassl, Matthias Nadolny, Uwaga! Quartett, Wildes Holz, Andreas Heuser, Jean – Claude Severian, Susanne Ehrhardt. Występował na festiwalach : TFF Rudolstadt Welt Musik Festival, Schleswig – Holstein Musik Festival, EBU Folk Festival Segovia/Hiszpania, Międzynarodowy Festival Akordeonowy w Wiedniu i w Torres Vedras w Portugalii, Filharmonia w Dortmundzie, Creole NRW (glowna nagroda), „Terem Crossover Wettbewerb“ w St.Petersburgu (nagroda specialna), Expo 2010 w Shanghai/Chiny. Do aktualnych projektów, obok Tria TyCK należy duet stworzony w 2002 roku wspólnie z wiolonczelistką Charlotte Voigt : „Duo Spiritu“ oraz Trio Glen Buschmann w oryginalnym składzie wcześniejszego tria wspólnie z Martinem Buschmannem - steel pan i saxophone oraz z Bodo Klingelhöfer – kontrabas. M. Tybora jest również pedagogiem w regionie NRW w Niemczech.


Tracklista:

1. Up In The Air
2. Le Concon
3. Mia
4. Tengo Un Amor
5. You Took Advantage of Me
6. Indifference
7. Blues for Andy
8. Präludium in FMoll
9. Le Trichevr
10. Gddberg
11. Moretti Swing
12. One Last Goodbye
Cena
Ilość
34,99 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Soliton - Krzysztof Karwasz
ul. Mazowiecka 6/1,
81-862 Sopot
NIP: 584-040-27-20


zamówienia i reklamacje: 507 191 943
tel. do biura: (058) 550 01 12
fax: 58 710 24 78
e-mail: digital@soliton.pl
nr konta bankowego: 85 2030 0045 1110 0000 0012 6130

© Soliton. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.